Zabawa puzzlami pomaga w rozwijaniu kreatywności i wyobraźni dziecka. W tym artykule przedstawimy konkretne propozycje, które na pewno spodobają się maluchom. Puzzle dla 2 latka z księgarni to pierwsze puzzle dla malucha, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ich odpowiedni wybór.

Puzzle dla 2 latka – Pucio

Bohater Pucio jest rezolutnym chłopcem z wielu książek edukacyjnych dla dzieci. Mają one na celu wspomóc prawidłową mowę u małego dziecka. Tym razem bohater książki Pucio stał się także bohaterem puzzlu dla maluchów, pozwalając dzieciom nie tylko na rozwinięcie mowy, ale też ćwiczenie spostrzegawczości. Układanki składają się ze zróżnicowanej liczby elementów, gwarantując angażującą zabawę i naukę w jednym. Wskazują nie tylko brakujące elementy, ale też umożliwiają dopasowanie ubrania do danej okazji, czy też zwracają uwagę na to, jak ważne jest spędzanie czasu w gronie rodziny. Seria składa się z kilku części.

CzuCzu – puzzle dla 2 latka

Barwna kolekcja układanek CzuCzu to część serii “Moje Pierwsze Puzzle”. To pozycja, która zdecydowanie zachwyca każdego malucha. Jest oma zbiorem różnego rodzaju układanek, które nie zaznajamiają dziecko ze światem zwierząt, ale też odkrywają zagadnienia związanych z ludzkim ciałem i pojazdami. Puzzle CzuCzu składają się z kilku elementów, zachwycając kolorowymi i przyjaznymi dziecku kompozycjami. Przypadają one do gustu wszystkim maluchom. Puzzle z CzuCzu często kupowane są jako prezent na urodziny dla 2 latka. Stanowią świetną podstawę do poznawania otaczającego świata.

Puzzle z bohaterami z kreskówek

Dla miłośników kreskówek firma Clementoni stworzyła puzzle, które przedstawiają najbardziej znanych bohaterów bajek. Możemy wiec kupić układanki z Myszką Miki czy Kubusiem Puchatkiem. Zachęcą one naszą pociechę do układania i z pewnością wywołają jego uśmiech. Jest też model dla fanów piosenki Baby Shark, by dziecko mogło cieszyć się z układania puzzli z najbardziej sympatycznym rekinem w całym internecie. Seria “Moje Pierwsze Puzzle” oferuje też układanki z owocami i leśnymi zwierzętami.